Lankytojai

2513698
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
452
2882
27114

2 proc parama

mok pazymejimas

Pažintis su įdomybėmis Šiauliuose

Lapkričio 16 dieną klubo „Legenda“ narių grupė ir 8c klasės mokiniai su istorijos mokytoja Laima Škėmiene vyko traukiniu į Šiaulius susipažinti su įdomiomis šio miesto vietomis.

Pirmiausiai mokiniai apsilankė Traukinių muziejuje. Gidė papasakojo įdomių dalykų apie geležinkelio kūrimąsi Radviliškyje ir Šiauliuose, parodė daug su šia istorija susijusių eksponatų. Mokiniams labiausiai patiko veikiantis geležinkelio maketas, kuriame ne tik traukiniai juda, bet ir žmogeliukai kažką veikia. Dar išsamiau apie geležinkelio transporto atsiradimo istoriją papasakojo visažinis Gustavas. Po jo paskaitėlės mokiniai turėjo išspręsti kryžiažodį apie geležinkelio istoriją. Gidė pasidžiaugė, kad mokiniai šauniai atliko užduotį ir pasiūlė nusifotografuoti įdomiausiose muziejaus vietose.

Antra ekskursijos dalis vyko Šiaulių universiteto bibliotekoje. Vos įėjusius į biblioteką, mokinius nustebino hole eksponuojama didžiausia Lietuvos knyga, kurios svoris 113 kg. Mokinius pasitikusi ekskursijų vadovė papasakojo bibliotekos istoriją, parodė įdomiausias erdves darbui, paaiškino kaip šiuolaikiškai specialaus kompiuterio pagalba galima pasiimti reikalingas knygas ir jas grąžinti. Biblioteka yra tolerantiška neįgaliesiems. Mokiniai labai susidomėjo, kai darbuotoja parodė specialius kompiuterius silpnaregiams ir akliesiems, jie galėjo užsimerkę pačiupinėti Brailio raštu parašytus tekstus.

 siauliuose did00002 siauliuose did00003  siauliuose did00006 

Vaikus sudomino retų spaudinių skyrius, kur jie galėjo paliesti knygnešių platintas knygas, pabandyti paskaityti XVIII–XIX amžiaus knygų tekstus.

Traukos centru bibliotekoje tapo vienintelis pasaulyje Centų kambarys. Įvedus Lietuvoje eurus, Šiaulių menininkai norėjo įamžinti lietuviškus pinigus netradicine forma. Iš žmonių surinkę nebereikalingas lietuviškas monetas, jie išklijavo jomis visą kambarį, ant vienos sienos padarė Lietuvos žemėlapį, o ant kitos buvusio lito garbei padarė didelę monetą , įrėmintą tarp ąžuolo lapų .

Mokinių nuomone, kad šalia esantys Šiauliai yra įdomus ir vis dar nepažintas miestas.

siauliuose did00001 siauliuose did00004  siauliuose did00005 
 siauliuose did00007  siauliuose did00008  siauliuose did00009Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos