Lankytojai

2205367
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
256
1271
4586

mok pazymejimas

Tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ veiklos Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje

Šiais metais Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į viešosios įstaigos „Pasaulio piliečių akademija“ koordinuojamo, Europos komisijos remiamo tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ veiklą.

Projekto metu vyko edukaciniai užsiėmimai. Dirbtuvių „Atgal į gamtą“ vadovė mokytoja Aušra Dilnikaitė ir grupė mokinių piešė  graffiti.

Dirbtuvėse „Priešmokyklinukai–ekovaikiukai“ priešmokyklinio ugdymo klasės mokiniai, mokytojos Vera Jasinskaja ir Genė Šimkuvienė sukūrė aprangos kolekciją iš šiukšlių maišų ir antrinių žaliavų.

Audronės Nejienės ir Vitalijos Džiugienės  organizuotuose eko dizaino užsiėmimuose „Paveikslai iš kamštelių“ ir „Darbeliai iš antrinių žaliavų“ ketvirtokai sužinojo apie žiedinės ekonomikos principus, plastiko prekių naudojimo žalą. Iš surinktų kamštelių, iš plastiko bei antrinių medžiagų (pakuočių, dėžučių) mokiniai sukūrė meno kūrinius.

Mokytoja Ala Beliajeva organizavo užsiėmimą „17 darnaus vystymosi tikslų“, kuris peraugo į akciją.

Projekto visuotinės akcijos „Atgal į gamtą“ renginiuose dalyvavo visa mokyklos bendruomenė – 600 žmonių.  Akcijos veiklų koordinatorės: Daiva Sedelskienė, Ala Beliajeva, Rasa Jasiulienė.

globals did02 globals did01 globals did03

Penktų klasių mokiniai savanoriavo gyvūnų prieglaudose; vyko traukiniu į Šiaulius, apsilankė fotografijos muziejuje. Su šia ekologiška transporto priemone – traukiniais 8c klasės mokiniai susipažino apsilankę traukinių muziejuje.

Šeštų klasių mokiniai susitiko su aklųjų ir silpnaregių bendrijos nariais ir pirmininke Janina Aižiniene, sužinojo apie neregių integraciją į visuomenę. Juoko jogos užsiėmimus šeštokams vedė  instruktorė Ingrida Kazragytė.

Septintokai pražygiavo šešis kilometrus ir bendravo su oro gynybos bataliono kariais.

Jogos užsiėmimus ,,Kvėpuok giliau – gyvenk sveikiau“ vyresnių klasių mokiniams vedė instruktorė Rasa Pocienė.

Antros ir trečiosios lavinamosios klasės mokiniai su savo mokytojomis Daina Janušoniene ir Aušra Vrobliauskienė sukūrė kūrybinį darbą „Mano Žemė – mano rankose“.

globals did04 globals did05 globals did06

Piešinių konkurse „Aš ir gamta“ dalyvavo visi pradinių ir specialiųjų – lavinamųjų klasių mokiniai. Jie piešė tema „Aš ir gamta“. Konkurso nugalėtojai buvo paskelbti ir apdovanoti  baigiamajame projekto veiklos pristatymo renginyje.  

Renginio metu Nojus Jokūbaitis pristatė projekto veiklą. Parengtoje parodoje galima buvo susipažinti su projekto mokyklos bendruomenės užsiėmimų rezultatais.

Radviliškio viešosios bibliotekos renginių organizatorė Dovilė Gapšienė pristatė darbų, pagamintų bibliotekoje penkių užsiėmimų - kūrybinių dirbtuvėlių metu, parodą. Užsiėmimuose dalyvavę mokiniai iš miesto ir rajono mokyklų, suaugusieji ir vyresnio amžiaus žmonės gamino panaudojant antrines žaliavas – apyrankes iš senų karoliukų, sieninius laikrodžius; dekoravo gėlių vazonėlius; išlankstė kalėdines dekoracijas iš senų knygų, puošė metalinius indelius nuo kavos odos atraižomis.

Projekto „Global Education Goes Local” dalyviai organizavo prasmingas globaliojo švietimo veiklas, supažindinančias savp bendruomenes su darnaus vystymosi tikslais ir globaliojo pilietiškumo svarba .

globals did08 globals did07 globals did10 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos