Lankytojai

2192007
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
374
799
7555

mok pazymejimas

Rajono mokinių edukacinė - pažintinė išvyka „Apie gamtos mokslus ir ekologiją kitaip“

Š.m. gruodžio mėnesį Radviliškio rajono Ekologinio ugdymo centro, įsikūrusio Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, darbuotojos organizavo rajono mokyklų mokiniams ir mokytojams edukacinę-pažintinę išvyką „Apie gamtos mokslus ir ekologiją kitaip“ į Vilnių. Išvykoje dalyvavo keturiasdešimt 7 - 10 klasių mokinių iš beveik visų rajono mokyklų. Tai mokiniai, kurie domisi gamtos mokslais bei aktyviai dalyvauja mokyklos, rajono bei šalies ekologinėje ir gamtosauginėje veikloje. Taip pat dalyvauti edukacinėje išvykoje buvo pakviesti aktyvūs, ugdantys mokinių aplinkosaugines vertybes gamtos ir socialinių mokslų mokytojai.

Šią kelionę organizavo centro pirmininkė Daiva Sedelskienė ir Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Laima Škėmienė. Mokinių veiklą Vilniuje koordinavo tos pačios mokyklos pedagogės Rasa Žalgevičienė ir Gina Jacynienė. Planuojant išvykos edukacinę programą, vyko betarpiškas bendradarbiavimas su Valentina Griniene, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiąja specialiste, Marija Motiejūniene, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste.

Pirmoji edukacinės programos dalis prasidėjo VU Gyvybės mokslų centro Zoologijos muziejuje. Mokiniams ekskursiją vedė iš Radviliškio kilęs gidas Andrius Petrašiūnas, VU Gyvybės mokslų centro docentas. Jis papasakojo apie muziejaus atsiradimo istoriją ir apie tai, jog muziejuje eksponuojami objektai buvo surinkti per 200 metų, todėl jų labai gausu. Vienas iš eksponatų, kuris sužavėjo ir kartu nustebino mokinius, buvo grenlandinio banginio žandikaulis. Įspūdingos koralų, moliuskų, varliagyvių, vabzdžių bei kitų bestuburių kolekcijos privertė mokinius pasitikrinti savo biologijos žinias ir paegzaminuoti šalia buvusius mokytojus. Mokiniai susidomėję apžiūrėjo žuvų, roplių, paukščių, žinduolių eksponuojamas iškamšas, kurios kai kuriems kėlė nemalonių pojūčių, bei Lietuvoje rastus inkliuzus, fosilijas. Ekskursijos pabaigoje edukatorius patikrino mokinių įgytas žinias, užduodamas klausimus, į kuriuos visi noriai atsakinėjo. Pasibaigus valandos trukmės edukacijai mokiniai padėkojo gidui ir įteikė prisiminimo dovanėlę, atvežtą iš gimtojo miesto.

Dalis 9-10 klasių mokinių dalyvavo edukacijose, kurios vyko VU Gyvybės mokslų centro penkiose moderniose mokslinių tyrimų laboratorijose, kur užsiėmimus vedė mokslininkai ir biotechnologijų specialistai. Mokiniai buvo supažindinti su įvairių gamtos mokslų specialybėmis bei betarpiškai stebėjo, kaip dirba mokslininkai pasitelkę modernias šiuolaikines technologijas. Pasak gido, Lietuvos Gyvybės mokslų centro laboratorijos yra vienos moderniausių Europoje.

Išvykos dalyviai dar apsilankė Nacionaliniame lankytojų centre, kur dalyvavo pažintinėje teminėje edukacijoje apie Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, susipažino su saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais. Muziejaus ekspozicija mokinius patraukė ne tik įdomiu turiniu, bet ir stebino vizualiais sprendimais, įrengtais interaktyviais žaidimais. Mokiniai sužinojo, kad viena iš centro sienų yra padaryta iš visoje Lietuvos surinktų žolelių ir tokia yra vienintelė pasaulyje. Praktinio užsiėmimo metu išmoko išsirinkti ir suplanuoti gamtos maršrutus po turtingą gamtos vertybėmis Lietuvos kraštą, kur žadėjo keliauti ateinančią vasarą su savo klasės draugais ar šeimos nariais.

Po edukacijų mokiniai galėjo ne tik pasidžiaugti kalėdiniu Vilniumi ir gražia žaliaskare egle, parsivežti ne tik pagausėjusį žinių bagažą, ne tik suvokimą apie savo krašto gamtos saugojimo svarbą ir galimybes, ne tik kalėdinę dvasią ir gerą nuotaiką, bet ir žinojimą, kad Lietuvoje yra sudarytos puikios sąlygos siekti karjeros gamtos mokslų ir ekologijos srityje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos