Lankytojai

2159331
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
1377
5004
41682

mok pazymejimas

Istorijos pamokos mokinių konferencijoje

Lapkričio 8 dieną Lizdeikos gimnazijoje vyko respublikos bendrojo ugdymo mokyklų 8-12 klasių mokinių konferencija“ Laisvės kovų keliais Radviliškio rajone”. Joje dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai: dešimtokas Zigmantas Bajoras, aštuntokės Augustė Motiekaitytė, Žaneta Tarvydaitė ir istorijos mokytoja Laima Škėmienė.

Pirmoje konferencijos dalyjemokiniai klausėsi Vilniaus Universiteto humanitarinių mokslų daktaro Česlovo Laurinavičiaus paskaitos apie Nepriklausomybės kovų laikotarpį Lietuvoje, savanorių kariuomenės kūrimą ir lietuvių patriotiškumą šioje kovoje. Profesorius stengėsi aiškia kalba ir paprastais pavyzdžiais išaiškinti mokiniams to laikmečio Lietuvos geopolitinę situaciją ir paprastų žmonių ryžtą apginti mažą žemės lopinėlį Europos žemėlapyje, kurį mes Lietuva vadiname.

 

Kita konferencijos dalis vyko netradicinėje aplinkoje, t.y. tose vietose, kur prieš 100 metų ties Radviliškiu vyko mūšiai su bermontininkais. Mokinius lydėjo ir apie to laikmečio kovas pasakojo Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus- draustinio vyriausias fondų saugotojas, mokytojas Sigitas Senulis. Mokiniai aplankė žuvusių kovose Lietuvos savanorių kapus Senosiose miesto kapinėse, pagerbė jų atminimą prie Nikės paminklo Radviliškio miesto aikštėje. Buvo aplankytos svarbiausių mūšių su bermontininkais vietos prie senojo mūro malūno J. Basanavičiaus gatvėje, Daugėlaičiuose.

Kadangi svarbūs įvykiai mūsų krašte dėl Lietuvos nepriklausomybės vyko ne tik prieš 100 , bet ir prieš 70 metų, tai renginys tęsėsi Minaičių kaime esančiame memoriale , kur yra atkurtas Lietuvos partizanų bunkeris. Čia jautriais prisiminimais pasidalino konferencijos dalyvė, Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinės mokyklos mokinė, kurios močiutė buvo pagalbininkė šioje sodyboje susibūrusiems partizanų vadams.

Visos konferencijos metu mokiniai, padalinti į darbo grupes, turėjo atlikinėti užduotis, kurias aptarė renginio pabaigoje refleksijos metu. Mokiniai šiltais žodžiais įvertino konferencijos prasmingumą, gerą organizaciją, džiaugėsi, kad gerokai papildė savo istorinių žinių bagažą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos