Lankytojai

3769821
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
676
4540
1778

2 proc parama

mok pazymejimas

Istorija mano mieste

Vasario 14 dieną 1-4 klasių mokiniai vykdė projektinę veiklą, skirtą 2020 - UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metams pažymėti. Pirmiausia mokiniai susipažino (virtualiai) su Lietuvos paveldu: Vilniaus senamiesčiu, Kuršių Nerija, Kernave... Vėliau pasklido po Radviliškį ir vykdė veiklas - „Istorija mano mieste“.

Pirmokai vykdė veiklą „Prakalbintas medis“, Jie mieste turėjo rasti 4 medinius suolus ar skulptūras ir perskaityti juose išdrožinėtas literatūrines frazes, išsiaiškinti ką jos reiškia.

Antrokai apsilankė senosiose miesto kapinėse prie lauko riedulių paminklo Lietuvos savanoriams. Mokinukai uždegė žvakutes, tylos minute pagerbė Lietuvos savanorius, perskaitė jiems skirtas eiles. Miesto aikštėje prie Pergalės deivės Nikės paminklo išvardino matomus paminklo simbolius ir bandė paaiškinti jų reikšmę.

Trečiokai tyrinėjo Karžygių alėją, surado 4 medines skulptūras, vaizduojančias istorines asmenybes. Skulptūrose atpažino tautinius ir valstybinius simbolius.

Ketvirtokai pradėjo „Skausmo ir tremties kelią“ prie paminklinio akmens. Istorijos mokytoja L. Škėmienė apžvelgė tą laikotarpį, kai sovietiniai valdžiai neįtikę žmonės buvo tremiami. Mokiniai apsilankė prie paminklo- tremtinių vagono, esančio šalia miesto geležinkelio stoties. Ketvirtokai dalyvavo diskusijoje apie tų žmonių keliones į tremtį, buities sąlygas. Savo pažintinę kelionę gražinukai baigė prie Trijų kryžių memorialinės vietos prie bažnyčios, išsiaiškino 4 simbolius susijusius su tremtimi ir kančia.

Visi šių veiklų dalyviai, naudodami informacines technologijas, dirbdami komandose, paruošė veiklų pristatymus. Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, mokiniai sužinojo ne tik apie UNESCO pasaulio paveldą Lietuvoje, bet ir susipažino su istorija savo mieste.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos