Lankytojai

3776337
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
134
4853
8294

2 proc parama

mok pazymejimas

Gamtos apsuptyje

Įgyvendinant projektą „Gamtos apsuptyje“, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai ir Radviliškio rusų kultūros centro atstovai turėjo unikalią galimybę geriau pažinti gamtą ir pajusti ryšį su ja.

Nuo vadinamo Kretingos lopšio – Andulių-Ėgliškių piliakalnio – grožėjomės įspūdingais gamtos vaizdais. Iš gidės pasakojimo sužinojome apie XIII a. kryžiuočių sudegintas kuršių pilis ir esamo Aukuro paskirtį.

Tyrinėdami savo pojūčius, kartu su vadinamąją Miško Laume Modesta, žengėme nuostabaus pajūrio miško takais. Ragavome erškėčius, pušų spyglius; klausėmės tylos ir gamtos garsų; lietėme šakas, skruzdėlynus ir žirgus; jutome grybų, pušų ir jūros kvapą; ėjome basomis; grožėjomės mus supančia aplinka. Miško maudynės paskatino mus susimąstyti apie gamtos reikšmę žmogaus gyvenime.

Įžengdami į rudenį, Baltų mitologijos parke dalyvavome edukacinėje programoje, kurioje vyko kelionė per žmogaus gyvenimo etapus. Vėliau kartu su kitais parko lankytojais dalyvavome šventėje „lygiadienio išvakarės“. Renginys prasidėjo Aukuro užkūrimu, dainomis ir ugnies pamaitinimu.

Susirinkusieji gintaro dulkėmis palinkėjo jaukaus rudens. Po apeigos klausėmės poezijos, kurią skaitė aktorė Kristina Kazakevičiūtė, ir Agnės Dragūnaitės savo kūrybos dainų. Sutemus prie Veliuonos ir Vėlino skulptūros mus pasitiko spektaklio „Kelias į Požemį“ kūrėjos. Buvome maloniai nustebinti kūrybinių sprendimų, leidusių įsijausti į tamsos pasaulį ir išsivadavimo laisvę. Po ilgos kelionės mūsų laukė katilas žuvienės bei žolelių arbata.

Tai buvo gražus renginys. Taip įžengėme į laikotarpį, kai diena užleidžia vietą nakčiai, kai gamta ir žmogus eina rimti ir kaupti jėgas naujam prabudimui.

3 1 4
5 6 7

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos