Mano miesto praeities ir dabarties takeliais...
Spalio 23 dieną 4b klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Mano miesto praeities ir dabarties takeliais...“ Mokiniai keliavo po savo miestą. Lankė Radviliškio miesto istorines vietas ir paminklus. Aplankė paminklą vagoną, kuris primena mums, kiek ašarų bei nevilties ir išvežtųjų, ir pasilikusiųjų likimuose atnešė 1941m. birželio 14 – oji. Apžiūrėjo beveik pusantro šimto metų stūksančią Radviliškio geležinkelio stotį. Tūkstančiams šio krašto žmonių geležinkelio stotis visais laikais buvo didžiojo kelio pradžia, o tragiškaisiais tremties metais – ir atsisveikinimo su tėvyne vieta.
Grožėjosi istoriniu ąžuolu, augančiu prie miesto geležinkelio stoties. Stebėjosi istoriniu garvežiu, puošiančiu mūsų miestą. Mokiniai sužinojo, kad šis garvežys prie geležinkelio stoties buvo pastatytas 2004 metais. Įdomu tai, kad garvežio svoris 86 tonos, o konstrukcinis greitis 80 km/ h.
Vaikščiodami po geležinkelio stoties peroną, išvydome žaismingą detalę - skulptūrą, vaizduojančią bene tiksliausiai keliones apibūdinantį simbolį – tvirtus, medinius batus. Tarsi netyčia ant suolelio palikti skubančiojo batai dar labiau žadina norą, viską metus, ir pačiam leistis į kelionę.
Mokiniai aplankė ir Radviliškio miesto aikštę. Grožėjosi 1999 metais atidengtu paminklu „Nikė“, skirtu kautynių su bermontininkais pergalės 80 – mečiui paminėti (skulptorius Petras Mazūras).
Vaikai susidomėję apžiūrėjo vienoje iš pagrindinių Radviliškio gatvių – Gedimino - pastatytą skulptūrą „Akcentas“. Šios skulptūros net trys dalys - tikri geležinkelio bėgiai, iš metalo nukalti pelkių augalai ir du žvirbliai - pasakoja apie šį miestą (skulptūros autorius Radviliškio dailės mokyklos mokytojas Darius Kazokas). Grįžę į klasę mokiniai dalinosi patirtais įspūdžiais, aktyviai dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie savo miestą Radviliškį?“.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |