2 proc parama

Dalijimasis gerąja patirtimi

Mokykloje svečiavosi  neformaliojo švietimo specialistas Davis Sebulime, atvykęs iš Kampalos, Ugandos sostinės ir Pasaulio piliečių akademijos direktorė Indrė Augutienė.

Svečias iš Afrikos domėjosi neformalaus ugdymo metodais Lietuvos provincijoje.

Susitikime su svečiais klubo „Tolerancija“ nariai ir vadovė Ala Beliajeva pasakojo apie savo veiklą, apie naudojamų metodų įvairovę ir darbo sistemą.

Davis Sebulime kalbėjo, kad Ugandoje jaunimas didžiąją laisvalaikio dalį skiria menams, bet saviraiškos galimybės nėra tokios plačios kaip pas mus, o mokinių nuomonės turėjimas jų mokyklose nėra priimtinas. 

geroj pat00001  geroj pat00002  geroj pat00003 

Davis Sebulime yra ir profesionalus šokėjas. Jis buvo sužavėtas mokyklos Deivido Šeškaus ir Kudirkos progimnazijos Linos Lesickienės vadovaujamų šokių kolektyvų atliktais lietuvių liaudies šokiais. „Sklando stereotipas, kad afrikiečiai šoka geriau už kitas tautas. Įsitikinau, kad tai  klaidinga nuomonė“,- sakė jis.

geroj pat00004 geroj pat00005 geroj pat00006 

Apie Lietuvos avangardinio meno festivalį „Aš kitoks“ pasakojo mokytoja Grita Dumskienė. Susirinkusiems buvo pristatytos mokyklos kolekcijos „Aš savo kelyje“  (vadovės Salvinija Vaičiūnienė, Rasa Masiulienė) ir „Laumių juosta“ (vadovė - Diana Krivickienė). Svečias pažymėjo mokinių ir mokytojų kūrybiškumą, aukštą kultūros lygį ir pasidžiaugė, kad mokiniai turi geras sąlygas tobulinimuisi bei saviraiškai.

geroj pat00007 geroj pat00008 geroj pat00010 

Vėliau svečiams buvo parodytos mokyklos patalpos: dienos centras „Mileta“, dirbtuvės, sporto treniruoklių salė, biblioteka, muziejus, koridoriuose esantys stendai.

Džiaugėmės galimybe pasidalinti savo neformalaus ugdymo užsiėmimų patirtimi su svečiu iš Afrikos.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos