Meilės tema lietuvių poezijoje

Vasario 14-ąją, šv.Valentino dieną, 8b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja A. Mackevičiene rinkosi mokyklos bibliotekoje skaityti lietuvių poetų kurtų eilėraščių apie meilę.

Mokyklos bibliotekininkės O. Jankūnienė ir K. Jacynė supažindino mokinius su šv. Valentino dienos kilme, skirtingose pasaulio šalyse ir Lietuvoje vyraujančiomis šios dienos tradicijomis ir simboliais, ne kartą mokinius provokavo atsakyti į visais laikais keliamus klausimus: kas yra meilė, kokiu žmogaus kūno organu ją jaučiame, kodėl ji tokia svarbi.

Nuo senovės žmonės, norėdami išreikšti vienas kitam meilę, kūrė eilėraščius. Tai buvo viena iš formų perteikti savo jausmus, todėl ruošdamiesi poezijos rytmečiui mokiniai mielai rinkosi eilėraščius patys ir skaitė juos klasės draugams. Renginio dalyviai išgirdo S. Nėries, A. Miškinio, O. Miciūtės, K.S. Vanagėlio, A.A. Jonyno eilėraščių, susipažino su autorių biografija. Mokytoja A. Mackevičienė sutiko paskaityti savo kūrybos eilių. Bibliotekininkių paruoštoje parodoje puikavosi ir kitų garsių lietuvių poetų: V. Spudo, V. Mačernio, J. Marcinkevičiaus, J. Aisčio, M. Leknicko, P.Širvio - eilėraščiai meilės tema.

Renginio metu mokiniai turėjo galimybę ne tik susipažinti su lietuvių poetais ir jų kūryba, bet ir padiskutuoti apie meilę iš esmės: įvardinti, ką jiems asmeniškai reiškia šitas jausmas, įsitikinti, ar tikrai kiekvienas pirmiausia myli save, pamąstyti apie Meilės dienos svarbą.

Mokinių mintis apie meilę, užrašytas ant širdelių, meilės eilėraščių, meilės istorijų galima rasti bibliotekoje. Renginio vedėjos palinkėjo mokiniams drąsos mylėti, cituodamos L. Tolstojaus mintį: „Galima mylėti bet kurį žmogų. Tik mylint jį reikia mylėti ne už ką nors, o mylėti už nieką. Tik pradėk šitaip mylėti – ir surasi už ką...“

meiles proza did01 meiles proza did02 meiles proza did03

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos