Pamoka „Ginklo broliai“ Minaičiuose

Kovo 28 dieną 7a klasės mokiniai vyko į Minaičių kaimą, kur jiems vyko integruota istorijos, lietuvių kalbos ir matematikos pamoka netradicinėje aplinkoje. Pirmiausia mokiniai susipažino su Lietuvos partizanų vadų atminimui skirtu memorialu, apžiūrėjo sodyboje rekonstruotą bunkerį, muziejaus eksponatus, išklausė pasakojimo apie čia įvykusį partizanų vadų suvažiavimą, kuriame 1949 metais buvo paskelbtas istorinis dokumentas „Nepriklausomybės deklaracija“.

Mokytojos Daiva Kareckaitė, Joana Laurutienė, Laima Škėmienė mokiniams paruošė savo dalykų užduotis, pagal kurias septintokai turėjo atkurti partizanų kovos ir jų kasdienybės istoriją. Mokinių veikla prasidėjo nuo slapyvardžio susigalvojimo, kuriuo reikėjo prisistatyti draugams ir paaiškinti, kodėl jį pasirinko. Juk partizanai taip pat tik slapyvardžiais vadinosi. Todėl ši užduotis buvo netikėta, bet įdomi.

Mokiniai dirbo istorikų, literatų ir matematikų grupėse, kuriose reikėjo atlikti užduotis, atkuriančias“ Ginklo brolių“ gyvenimą bunkeriuose ir jų kovos su sovietine okupacija istoriją. Netruko prabėgti užduočių atlikimui skirtas laikas ir kiekviena grupė su savo vadove pristatė atliktas užduotis. Istorikai bunkeryje surado 10 svarbiausių partizanų kasdienybėje daiktų ir juos nupiešė bunkerio plane-išklotinėje. Literatai, naudodami „ Padėkliuko „ metodą, parašė įdomius ir emocingus rašinius apie partizanų gyvenimą ir patriotizmą. Matematikai apskaičiavo, kokį kiekį (kilogramais, tonomis, kibirais) žemių teko iškasti Miknių sodybos šeimininkams, kad savo daržinėje įrengtų bunkerį. Pertraukėlių metu mokiniai dainavo ginklo brolių dainas, dalijosi patirtais įspūdžiais.

Visa surinkta ir išgirsta informacija ne tik suteikė žinių, naujos patirties, bet ir giliai sujaudino septintokus. Ypač jautru buvo prisiminti šviesios atminties šios sodybos- bunkerio šeimininkę ir čia vykusių įvykių liudininkę Julijoną Mikniūtę-Petrėtienę. Jos vyrui Petrėčiui padėkojome už rūpestį, svetingumą ir padovanojome ponios Julijonos portretą.

ginklo broliai did01 ginklo broliai did02 ginklo broliai did03
ginklo broliai did04 ginklo broliai did05 ginklo broliai did06
ginklo broliai did07 ginklo broliai did08 ginklo broliai did09

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos